Real Time Web Analytics عیدی کوانتومی دیپ لوک! | دیپ لوک

عیدی کوانتومی دیپ لوک!

8

به مناسبت فرارسیدن سال جدید، دو عیدی ارزشمند از جنس کوانتوم برای شما درنظر گرفته ایم. با دیپ لوک همراه باشید…قبل از هر چیز، سال جدید را به همه ی دیپ لوکی های عزیز تبریک می گوییم، به همین مناسبت، یک مستند و یک کتاب ارزشمند را به شما معرفی می کنیم که هر دو “جهان در پوست گردو” نام دارند.

جهان در پوست گردو_استیون هاوکینگکتاب جهان در پوست گردو ، یکی از بهترین و پرفروشترین کتاب های فیزیکی چند سال اخیر و نوشته ی فیزیکدان مشهور استیون هاوکینگ است که در ویکی پدیا چنین معرفی شده است:

“جهان در پوست گردو (به انگلیسی: The Universe in a Nutshell) یکی از کتاب‌های استیون هاوکینگ در زمینه فیزیک نظری است که برای مخاطب عام نوشته شده است. این کتاب تاریخچه و اصول فیزیک نوین را بیان می‌کند و به مطالب گوناگونی در ارتباط با مکانیک کوانتومی و نظریه ریسمان می‌پردازد. از دیدگاه عمومی، کتاب جهان در پوست گردو، دنبالهٔ به روز شده ی کتاب پرفروش تاریخچه ی مختصر زمان محسوب می‌شود.”

کتاب جهان در پوست گردو، یکی از جذاب ترین کتاب های فیزیک نظری است که با خواندن آن، در دنیای شگفت انگیز فیزیک، غرق می شوید (به همین دلیل است با اینکه این کتاب را ۹ سال پیش، هدیه گرفتم، هنوز یکی از بهترین هدیه هایم به شمار می رود). کتاب تازه تر استیون هاوکینگ به نام طرح بزرگ (The Grand Design) به زودی در دانلود کده ی دیپ لوک قرار خواهد گرفت. نسخه ی فارسی کتاب ارزشمند “جهان در پوست گردو” را می توانید از طریق لینک زیر دانلود کنید:

کتاب فارسی جهان در پوست گردو
دانلود

عیدی دوم، مستند جهان در پوست گردو با اجرای فیزیکدان مشهور میچیو کاکو (استاد دانشگاه سیتی کالج نیویورک و از بنیان گذاران نظریه ی ریسمان) است که در آن، مکانیک کوانتومی به زبان ساده، معرفی و توصیف می شود. این ویدئوی ۴۲ دقیقه ای در سال ۲۰۱۱ منتشر شده است.


دانلود ویدئو

امیدواریم از این دو عیدی، لذت ببرید. منتظر مستندها و ژورنال های جدید از دیپ لوک باشید…

زاده‌ی اردیبهشت ۶۹ و دانشجوی دکترای شیمی کوانتوم محاسباتی در دانشگاه شهید بهشتی است.او علاقمند به دنیای کوانتوم و تکنولوژی بوده و علاوه بر سردبیری دیپ لوک، به طراحی وب و نویسندگی در گجت نیوز و ماهنامه جی اس ام مشغول است.

گفتگو۸ دیدگاه

  1. سلااام…..عیدی های بسیار پر ارزشی ارائه دادید در حقیقت سورپرایز کردید…من با اجازه از کتاب استفاده خواهم کرد…و دنبالش بودم که این کتاب رو تهیه کنم که شما این لطف را کردید….مرسی …

    • ناهید سادات ریاحی

      خواهش میکنم. زیرنویس کردن مستند یه مقدار زمان بره، با این حال سعی می کنم ایشالا مستندای بعدی رو زیرنویس کنم

ارسال نظر

*