دیپ اپ، معرفی اپلیکیشن: فقط با چند کلیک ساده، در دنیایی از محاسبات و اطلاعات غرق شوید!

0

در این قسمت دیپ اپ، اپلیکیشن و سایتی را معرفی می کنیم که می تواند در انجام محاسبات، کمک بسیار بزرگی به شما کند با دیپ لوک همراه باشید…خیلی اوقات پیش می آید که انجام محاسبات تکراری، زمان زیادی از شما می گیرد. در واقع این محاسبات در ماشین حساب ها هم تعبیه نشده اند و بنابراین شما مجبورید تمام آن ها را دستی انجام دهید. اما در دیپ اپ امروز، ابزار مفیدی را به شما معرفی خواهیم کرد که تمام محاسبات و اطلاعات لازم را با چند کلیک ساده در اختیار شما قرار می دهد. در واقع این ابزار به منزله ی یک نیترو است که سرعت ماشین شما را چندین برابر خواهد کرد! (اگر یک need for speed باز حرفه ای باشید، ارزش این ابزار را به خوبی درک خواهید کرد!). این ابزار مفید Wolfram|Alpha نام دارد. یکی از ویژگی های بسیار خوب Wolfram|Alpha دسترس پذیری بالای آن است. این ابزار علاوه بر اینکه در هر سه پلتفرم محبوب اسمارت فون ها، یعنی اندروید، آی او اس و وینفون موجود است، دارای نسخه ای مبتنی بر وب است که تمام امکانات را از طریق سایت در اختیار شما قرار می دهد. بنابراین شما می توانید در هر مکان و زمانی به آن دسترسی داشته باشید.

پس از ورود به سایت Wolfram|Alpha، با لیست گسترده و کاملی از موضوعاتی که میخواهید محاسبه ای در آنها انجام داده یا حتی اطلاعاتی در مورد آنها بدست آوردید، مواجه می شوید.  علاوه بر زمینه هایی مانند ریاضی، فیزیک، شیمی و آمار، یک بخش بسیار جالب دیگر به نام حل گام به گام (step by step solutions) در این لیست وجود دارد که حتی می تواند برای آموزش مباحث مختلف هم مورد استفاده قرار گیرد. برای شروع کار، کافیست، موضوع یا فرمول بسته ی محاسبه ی خود را در کادر اصلی سایت وارد کرده و اینتر کنید! به همین سادگی!

به عنوان نمونه، اگر تابع موج یک ذره در جعبه ی کوانتومی یه بعدی را در کادر وارد کنیم (توجه کنید تمام معادلات باید به فرم بسته وارد شوند، به کادر نارنجی توجه کنید)، نتیجه ای مانند تصویر زیر خواهیم گرفت که همانطور که ی می بینید آن را به درستی تفسیر کرده است.

اپلیکیشن معادله شرودینگر

 

در نمونه ی بعد، اگر یک عبارت سینوسی را (داخل کادر نارنجی) وارد کنیم، اطاعات بسیار کاملی، از جمله نمودار، مشتق، دیفرانسیل و … در مورد این تابع در اختیار ما قرار خواهد داد:

اپلیکیشن حل معادلات فیزیکی

حالا فرض کنید میخواهیم انتگرال یک تابع سینوسی را بگیریم. برای اینکار طبق دستورالعمل باید عبارت زیر را در کادر مربوطه وارد کنیم که قسمتی از نتیجه، مانند تصویر زیر خواهد بود:

اپلیکیشن حل معادلات ریاضی

توجه کنید که پس از وارد کردن فرمول بسته، موتور محاسباتی wolframalpha، فرمول باز آن را به شما نشان می دهد (در تصویر بالا: اولین جمله ی پس از کادر نارنجی)، بنابراین شما اطمینان حاصل می کنید که موتور محاسباتی؛ منظور شما را به درستی متوجه شده و همان عبارت موردنظر شما را محاسبه کرده است. این ساین امکانات فوق العاده زیادی دارد، (مثلاً وارد کردن داده ها از طریق عکس و امکانات بسیار جالب دیگر) اما تمام این امکانات و اپلیکیشن های Wolfram|Alpha رایگان نیستند و قطعا شما برای دستیابی به آنها، باید هزینه پرداخت کنید. با خرید گیفت کارت، به راحتی می توانید این اپلیکیشن ها یا نسخه ی حرفه ای سایت را خریداری کنید. قیمت اپلیکیشن ها، در حدود ۳ دلار می باشد و هزینه ماهیانه ی ارتقا به نسخه ی PRO سایت، ۵ دلار می باشد.

ورود به سایت wolframalpha

دانلود اپلیکیشن wolframalpha برای آی او اس

دانلود اپلیکیشن wolframalpha برای اندروید

دانلود اپلیکیشن wolframalpha برای ویندوزفون

زاده‌ی اردیبهشت ۶۹ و دانشجوی دکترای شیمی کوانتوم محاسباتی در دانشگاه شهید بهشتی است.او علاقمند به دنیای کوانتوم و تکنولوژی بوده و علاوه بر سردبیری دیپ لوک، به طراحی وب و نویسندگی در گجت نیوز و ماهنامه جی اس ام مشغول است.

ارسال نظر